نماد اعتماد الکترونیک

اولین قسمتی که باید در هر سایت مورد بررسی قرار بگیرد ,نماد اعتماد الکترونیک, است.این نماد در بالای سایت ها قرار می گیرید تا از نظر قانونی فعالیت آن ها مورد تایید قرار بگیرد.خریداران باید در فهرست وب سایت های مورد تایید جستجو کرده، تا صحت(نماد اعتماد الکترونیکی) که در بالای سایت ها می بینند، اطمینان حاصل کنند زیرا ممکن است سود جویان به طور جعلی آن را در بالای سایت خود قرار دهند تا بتوانند اعتماد خریدارن را جلب کنند اما این نماد قابل شناسایی است به این صورت که می توان روی آن کلیک کرده و صحفه ای باز می شود، که شناسنامه نماد الکترونیکی فروشگاه را به شما نشان خواهد داد.

داروخانه Multidaru.com دارای نماد اعتماد الکترونیک می باشد.

با کلیک بر روی این نماد می توانید از طریق سایت اصلی نماد اعتماد الکترونیک صحت اعتبار سایت را چک کنید.

***یک فروشگاه اینترنتی چه اطلاعاتی را در اختیار مشتریان قرار می دهد؟

فروشندگان کالا به صورت مجازی باید اطلاعات دقیقی از محصول را که به خرید مصرف کنندگان کمک می کند در اختیار آنها قرار دهند.این اطلاعات شامل موارد زیر است:

۱-مشخصات و ویژگی های کاربردی و فنی کالا و یا خدمات

۲-نام تجاری که با آن نام به فعالیت مشغول می باشد و آدرس وی

۳-شماره تماس، ایمیل و یا هر روشی که بتوان با سایت فروشنده کالا در صورت نیاز ارتباط برقرار کرد

۴-زمانی که پیشنهاد ارائه شده دارای اعتبار است.

۵-شرایط خرید و فرآیند عقد قرارداد از جمله نحوه پرداخت و تحویل کالا و یا فسخ قراداد و ارجاع، خدمات پس از فروش

۶- تمام هزینه های که به عهده خریدار کالا است( از جمله قیمت کالا، میزان مالیات، هزینه حمل و نقل)

نحوه برخورد با متخلفان و جرایم فروش اینترنتی

این نوع جرایم اینترنتی در حوزه کلاهبرداری های مالی از طریق ,فروشگاه های اینترنتی, روبه رشد است.بخی از این جرایم فروشگاه های اینترنتی مانند:

  • متفاوت بودن کالای خریداری شده با کالای دریافت شده
  • تحویل ندادن کالا

بعضی از افراد که با مشکل در ,خرید اینترنتی, مواجه می شوند، ترجیح می دهند که دیگر از این طریق کالاهای مورد نیاز خود را خریداری نکنند.

در اینجا به چند نکته در مورد خرید اینترنتی اشاره می کنیم:

این نکات ارائه به اشخاص در زمان خرید اینترنتی کمک می کند تا به راحتی و با امنیت اقدام به خرید اینترنتی نمایند.

۱-فروشنده که از آن خرید را انجام می دهیم بشناسیم

قبل از خرید، آدرس و شماره تلفن فروشنده اینترنتی را بررسی کنید و در مورد صحت آدرس و شماره تلفن اطمینان حاصل نمایید.بدین طریق اگر بعدآ به مشکلی برخوردکنید، این آدرس و شماره تماس به شما کمک کرده و می توانید به آن مراجعه کنید.

۲-مشخصات کالای که قصد خرید آن را دارید، بشناسید

شرایط و ویژگی های کالای مورد نظر را که فروشنده در سایت قرار داده است را به دقت مطالعه کنید حتی اگر این کار کسل کننده است.

شرایط و ویژگی های قرار گرفته در سایت را به دقت مطالعه کنید. آیا در صورت راضی نبودن از محصول خریداری شده امکان برگرداندن و دریافت هزینه است؟ تمام اطلاعات که مربوط به این معامله است که شامل تمامی نامه های الکترونیک ارسالی به فروشنده و دریافتی از فروشنده است را ثبت و ذخیره کنید.

از مراکزی که می شناسید و به آنها اعتماد دارید، کارتهای هدیه تهیه کنید. زیرا امکان دارد، این فروشگاه ها که به صورت حراجی کار می کنند کارتها تقلبی را به فروش برسانند.

۳-اطلاعات شخصی خود را حفاظت کنید

اطلاعات کارت اعتباری خود را برای خرید محصولات، یک شغل و یا اجاره یک محل در اختیار شخصی که نمیشناسید، قرار ندهید.

از طریق پست الکترونیک اطلاعات کارت اعتباری خود را ارسال نکنید.ایمیل روش مطمئنی برا ارسال اطلاعات شخصی از قبیل شماره حساب بانکی و کارت اعتباری نیست.

لینک های که در نامه های الکترونیک موجود است معتبر نیستند بر روی آنها کلیک نکنید.شرکت های قانونی اطلاعات مالی شما از طریق نامه الکترونیک و یا پیام های پاپ آپ در خواست نمی کنند.

۴-اطلاعات دقیق کالای خریداری شده

شما با دانستن نام کالا و شماره مدل، می توانید ویژگی های این کالا را با کالا های مشابه مقایسه کنید. بعضی از بازرگان ها، نه همه آنها، امسال هزینه بایت خرید کالا پرداخت نمیکنند. هزینه ارسال کالا را هم باید در مجموع هزینه ها در نظر گرفت.

۵-آیا خرید خود را از طریق شبکه WiFi عمومی(شبکه ای که رمز ندارد) انجام می دهید؟

نقاط دسترسی WiFi عمومی قابل اعتماد نیستند. تا زمانی که از امنیت نقطه دسترسی اطمینان کافی ندارید، اطلاعات حساس خود مانند شماره حساب بانکی و کارت اعتباری را ارسال نکنید.

۶-هزینه ها را از طریق کارت اعتباری پرداخت کنید

ارسال پول از طریق سیستم مخابراتی همانند ارسال وجه نقد، دارای ریسک است، اگر یکبار ارسال شود، دیگر ارسال شده است.شما نمیتوانید آن را برگردانید.

۷-حساب های مالی خود را روزانه بررسی کنید

به صورت مستمر و روزانه حساب های خود را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که تمام برداشت های پول از حساب طبق نظر خودتان صورت گرفته است.

شرایط استفاده از سایت مولتی دارو

  1. ما در تیم مولتی دارو سعی بر این داریم که موجودی محصولات تماما بروز باشد، ولی ممکن است بدلایل مختلف خللی در بروزرسانی موجودی پدید آید. مولتی دارو این حق را برای خود قائل می باشد که درصورتی که موجودی محصول به پایان رسیده باشد مبلغ واریزی را به خریدار عودت دهد و خریدار حق اعتراض و اصرار بر دریافت کالا را ندارد.
  2. تمام محصولات دارای اصالت کالا می باشد ، کالا درصورتی تعویض می شود که با اطلاعات سایت متمایز باشد یا محصول به اشتباه ارسال شده باشد.
  3. سایت داروخانه آنلاین مولتی دارو دارای تائیدیه وزارت صمت و وزارت بهداشت می باشد و شما می توانید اصالت را چک کنید.